Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie’yi bir araya getiren Bombshell’den ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Jay Roach’un yönettiği film, Fox News’ün kurucusu Roger Ailes’a karşı cinsel taciz davası açılmasını sağlayan kadınların hikâyesini anlatıyor.

Hakkında çıkan cinsel taciz suçlamalarının ardından Fox News’ten ayrılmak zorunda kalan Roger Ailes’ın sonunda suçlarıyla yüzleşmek zorunda kalmasını sağlayan kadınların hikâyesi, bu yıl sinemaseverler ile buluşacak Bombshell ile beyazperdeye taşınacak.

Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie gibi üç önemli ismi bir araya getiren film, Roger Ailes hakkındaki gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için sadece Ailes’a karşı değil, Fox News’teki oturmuş çarpık yapıya karşı da mücadele vermek zorunda kalan kadınların hikâyesini anlatıyor.

Bombshell, Amerika’da Ödül Sezonunda Vizyona Girecek

Filmde Charlize Theron, bir dönem Fox News’te yayınlanan The Kelly File programının sunucusu olan, Ocak 2017’de Fox News’tan ayrılıp NBC News’ta çalışmaya başlayan Amerikalı spiker Megyn Kelly‘e hayat veriyor. Nicole Kidman ise Fox News’ün kurucusu Roger Ailes’a karşı cinsel taciz davası açan ünlü sunucu Gretchen Carlson‘ı canlandırıyor. Margot Robbie ise Kayla Pospisil isminde kurgusal bir karaktere hayat veriyor.

Roger Ailes’ı John Lithgow’un canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Allison Janney, Alice Eve, Kate McKinnon, Connie Britton, Alanna Ubach, Malcolm McDowell, Mark Duplass ve Stephen Root gibi isimler yer alıyor.

The Big Short ile En İyi Uyarlama Senaryo Oscarı’nı kazanan Charles Randolph‘un senaryosunu kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Trumbo ile adından övgüyle söz ettiren Jay Roach oturuyor.

ABD’de 20 Aralık’ta vizyona girecek olan Bombshell’in Oscar yarışında, özellikle de oyunculuk kategorilerinde oldukça iddialı olması bekleniyor. Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise şimdilik belirsizliğini koruyor.