Dünya genelinde 1.27 milyar dolar hasılata ulaşarak tüm zamanların en başarılı animasyon filmleri arasına girmeyi başaran Frozen’ın devam filminden yeni fragman yayınlandı. Frozen 2, 22 Kasım’da vizyona girecek.

Walt Disney Animation Studios tarafından hazırlanan Frozen, 2013 yılında vizyona girdiğinde sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılanmış ve gişede 1.27 milyar dolar hasılata ulaşarak son yılların en başarılı animasyon filmleri arasına girmişti. Film aynı zamanda En İyi Animasyon Film ve En İyi Şarkı Oscarları’nı da kazanınca devam filmi kaçınılmaz oldu.

Yapımına 2015 yılında başlanan devam filmi, bu yıl sinemaseverler ile buluşacak. Anna ve Elsa’nın masalsı öyküsünü anlatmaya devam edecek Frozen 2 için tanıtım çalışmalarına hız veren Disney, filmden yeni bir fragman yayınladı.

Frozen 2, 22 Kasım 2019’da Vizyona Girecek
Oscar ödüllü yönetmenler Chris Buck ve Jennifer Lee’nin imzasını taşıyan filmin seslendirme kadrosunda Idina Menzel, Kristen Bell, Jonathan Groff, Josh Gad ve Evan Rachel Wood gibi isimler yer alıyor. Filmin müziklerini ise Frozen ve Coco ile Oscar ödülleri kazanan Kristen Anderson-Lopez ve Robert Lopez hazırlıyor. Devam filminde Elsa, özel güçlerinin kaynağını bulmak için bir maceraya atılıyor.

İlk filmin gişede yakaladığı büyük başarıyı göz önüne alarak bu yılın en iddialı filmlerinden biri olduğunu söyleyebileceğimiz Frozen 2, 22 Kasım 2019’da vizyona girecek.

Kaynak: FilmLoverss