Birçok festivalden ödülle dönen, Jia Zhangke imzalı Kül En Saf Beyazdır – Ash Is Purest White’tan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı. Film, 5 Temmuz’da vizyona girecek.

Çin’de yaşanan toplumsal dönüşümleri ve bunların sonuçlarını irdelediği filmleriyle kendine tutarlı ve güçlü bir filmografi inşa eden yönetmen Jia Zhangke’nin, dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde yapan yeni filmi Ash Is Purest White, uzun bir bekleyişin ardından önümüzdeki ay ülkemizde vizyona girecek. Aralarında Adana Film Festivali’nin de yer aldığı birçok festivalden ödülle dönen film için meraklı bekleyiş sürerken, filmden Türkçe altyazılı yeni bir fragman yayınlandı.

Ash Is Purest White, 5 Temmuz’da Vizyona Girecek

Zhangke’nin yazıp yönettiği film, Çin yeraltı dünyasında kendine yer edinmeye çalışan bir çete liderinin sevgilisi olan Qiao’nun hikâyesini anlatıyor. 2001 yılında, sevgilisi Bin için hapse giren Qiao, beş yıl sonra hapisten çıktığında son derece farklı bir dünyayla karşılaşır. Zhangke, aşkı için oradan oraya savrulan Qiao’nun yolculuğu üzerinden 16 yıla yayılan trajik, bir o kadar da epik bir aşk hikâyesi anlatırken, arka planda da ülkesinde yaşanan değişimlere ışık tutuyor.

Qiao’yu Zhangke’nin hemen hemen tüm filmlerinde birlikte çalıştığı Zhao Tao canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda Zhao Tao’ya Liao Fan, Xu Zheng ve Casper Liang eşlik ediyor.

Çin’de yaşanan sosyal, politik ve ekonomik dönüşümlerin bireylerin hayatları üzerindeki etkisini suç dünyasında geçen bir aşk hikâyesi üzerinden inceleyen Ash Is Purest White, 5 Temmuz’da vizyona girecek.

 

Kaynak: Filmloverss