Joaquin Phonenix’li Joker Filminden Yeni Görseller Yayınlandı
Todd Phillips’in yönettiği, Joaquin Phoenix’in başrolünü üstlendiği Joker filminden yeni görseller yayınlandı. 76. Venedik Film Festivali’nden Altın Aslan ile dönen Joker filmi, 4 Ekim’de vizyona girecek.

DC çizgiromanlarının ikonik kötü karakterlerinin başında gelen Joker, bu yıl bireysel filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. Joker’a Joaquin Phoenix‘in hayat verdiği film, dünya prömiyerini geçtiğimiz günlerde 76. Venedik Film Festivali’nde yaptı ve festivalden Altın Aslan ile dönerek çizgiroman uyarlamaları adında tarihi bir başarıya imza attı.

Venedik’ten gelen yorumlara bakılırsa sıradan bir çizgiroman uyarlamasından ziyade The King of Comedy ve Taxi Driver gibi karakter incelemesine önem veren yapımlara yakın duran Joker filmi için heyecanlı bekleyişimiz sürerken, filmden yeni görseller yayınlandı.

Joaquin Phoenix’li Joker Filmi, 4 Ekim 2019’da Vizyonda

Filmde Joaquin Phoenix, toplum tarafından dışlanmış bir komedyen olan Arthur Fleck karakterine hayat veriyor. Film, Arthur Fleck’in suç dünyasına adım atmasını ve zamanla Joker olarak bilinen suç dehasına dönüşmesini konu alıyor. Joaquin Phoenix ile beraber filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Zazie Beetz, Shea Whigham, Bill Camp ve Marc Maron gibi önemli isimler yer alıyor.

Venedik ve Toronto’dan aldığı yorumlara bakılırsa bugüne kadarki çizgiroman uyarlamalarından biri olan Joker filmi, bu yıl ödül sezonunda adından söz ettirecek gibi görünüyor. Joaquin Phoenix’in En İyi Erkek Oscarı için en iddialı isimlerden biri olacağı büyük ölçüde kesinleşirken, Altın Aslan’a layık görülmüş olması Joker’ın En İyi Film Oscarı için de adı geçen yapımlardan biri olacağını gösteriyor.

Heyecanla beklediğimiz Joker filmi Türkiye’de 4 Ekim’de vizyona girecek.

 

Kaynak: Collider