En son Dark Phoenix’te karşımıza çıkan Michael Fassbender, Gérard de Villiers‘in tüm dünyada çok satan S.A.S. kitap serisinden sinemaya uyarlanacak aksiyon türündeki Malko’nun başrolünde yer alırken filmin yapımcılığını da üstlenecek.

Hatırlayacak olursanız Norveçli yazar Jo Nesbø‘nun roman serisinden sinemaya uyarlanan, Tomas Alfredson imzalı The Snowman, büyük beklentilerle vizyona girmiş olmasına rağmen yarattığı hayal kırıklığıyla adından söz ettirmişti. Dedektif Harry Hole’un bir cinayeti çözme sürecini konu alan filmde, bu karaktere en son Dark Phoenixfilminde izlediğimiz Michael Fassbender hayat veriyordu. Filmografisine baktığımızda bugüne kadar birçok farklı türde filmlerde yer alan, çok iyi yönetmenlerle çalışıp muazzam performanslar ortaya koyan Fassbender, The Snowman’de zayıf ve izleyicinin karakterle bağ kurmasını engelleyen bir oyunculuk sergilemişti.

Görünüşe göre dedektif rolü, oyuncunun içinde ukde kalmış. Çünkü Michael Fassbender, yeni filmi Malko’da dedektifliğin bir nevi kardeş mesleği diyebileceğimiz ajan Malko Linge rolünde karşımıza çıkacak. Film, Gérard de Villiers‘in tüm dünyada çok satan S.A.S. kitap serisinin bir uyarlaması olacak ve yazarın Checkpoint Charlie isimli romanını merkeze alacak.

Michael Fassbender’lı Malko’nun Senaryosunu American Hustle’ın Senaristi Eric Warren Singer Yazacak

Başrolde yer alacak olan Michael Fassbender, aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenecek. Filmde herhangi bir yere bağlı olmayan, kendi doğrularına göre hareket eden Avusturyalı soylu ajan Milko Linge’in maceralarını izleyeceğiz. Lionsgate’in haklarını satın aldığı filmin senaryosunu American Hustle’ın Oscar adayı senaristi Eric Warren Singeryazacak. American Hustle ve daha önce senaryosunu yazdığı The International filmiyle benzer sularda yüzen senaristin, daha önce çok örneğini gördüğümüz ajan tiplemesine nasıl bir yenilik katacağı merak konusu.

Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Michael Fassbender, bu yaz 2015 yapımı kısa film Kung Fury’nin uzun metraj versiyonunun çekimleriyle meşgul olacak. Ayrıca Fassbender, Mel Gibson’ın yöneteceği The Wild Bunch yeniden çevriminde rol almak için görüşmelerini sürdürüyor. The Wild Bunch’ta yer almayı kabul etmesi hâlinde, Milko’yu yakın zamanda izleme ihtimalimiz zorlaşıyor.
Kaynak: Deadline