Neslinin en iyi oyuncularından biri olan Oscar Isaac, Marvel Sinematik Evrenine adım atmak üzere.

Şu anda, süper gücün güçlerini bahşeden bir ay tanrısı ile iletişim kurabilen veya iletişim kurmayabilen psikolojik olarak dengesiz bir paralı asker hakkında yakında çıkacak olan bir Disney + dizisi olan Moon Knight’da başrolü paylaşıyor. Bu, şimdiye kadarki en karanlık MCU karakterlerinden biri gibi geliyor – ve tuhaf bir şekilde, anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda Isaac’in oynayacağı ikinci Mısır temalı Marvel karakteri olacak.

Variety, Oscar Isaac’ın (Star Wars: The Force Awakens, Inside Llewyn Davis), dissosiyatif kimlik bozukluğu olan Marc Spector adlı paralı asker Moon Knight’ı oynamak için görüştüğünü bildirdi. Çizgi romanlarda Spector, ikisi arkeolojik bir kazı alanı bulduktan sonra patronu tarafından ölüme terk edilir. Mısır’ın ay tanrısı Khonshu Spector’a yaklaşır ve Khonshu’nun Dünya’daki avatarı olmayı kabul ederse ona ikinci bir yaşam şansı verilir ve Spector da aynı fikirde. Spector, yaşayanların dünyasına geri döner ve Steven Grant adında bir milyoner ve ona toplumun farklı kesimlerine erişim sağlayan Jake Lockley adında bir taksi şoförü dahil olmak üzere çok sayıda gizli kimlik geliştirir.

Eski bir denizci ve eski bir boksör olan Moon Knight, göğüs göğüse dövüşte uzmandır ve süper gücü doğrudan ayın kendisine bağlıdır: ne kadar dolu olursa o kadar güçlenir. Gerçekten süper güçlerle dolu olup olmadığı veya şüpheli zihinsel durumundaysa, öyle olduğuna inanır ve bir şekilde vücudunu tipik sınırlarının ötesine geçmeye ikna eder.

Bu Isaac’in süper kahraman hikâye anlatımına ilk atılımı olmayacaktı: Daha önce Fox’un X-Men: Apocalypse filminde baş kötü karakterini oynadı, burada kilolarca makyajın altına gömüldü ve bize dirilen kötü adamın elini kaldırdığı unutulmaz anı verdi. TV’de yer alıyor ve görünüşe göre “Öğreniyorum” kelimesini söylerken insanlık tarihinin tamamını emiyor. Ay Şövalyesi gibi, Apocalypse’in de Isaac’ın süper kahraman rolleri için garip bir trivia görevi gören eski Mısır ile bağları vardı.

Jeremy Slater (Umbrella Academy, Fantastic Four) dizinin yazarı ve şov sorumlusu olarak hizmet veriyor. Dizi Disney D23 Expo’da ilk duyurulduğunda, Marvel başkanı Kevin Feige diziden Mısır çölünde ölüme terk edilmiş bir paralı asker hakkında bir “aksiyon macera dizisi” olarak bahsetmişti. Güçleri var mı yoksa sadece deli mi? Moon Knight’ın henüz bir çıkış tarihi belirlenmemiş, ancak karakterin kendi şovunun başrolünü yaptıktan sonra MCU filmlerinde görünmesini bekliyor.

Çeviri : Google Translate


Oscar Isaac, one of the very best actors of his generation, is about to step into the Marvel Cinematic Universe.

He’s currently in talks to star in Moon Knight, a forthcoming Disney+ series about a psychologically unstable mercenary who may or may not communicate with a lunar god who bestows the powers of super strength. This sounds like one of the darkest MCU characters yet – and weirdly, it will be the second Egyptian-themed Marvel character that Isaac will play if the deal goes through.

Variety reports that Oscar Isaac (Star Wars: The Force AwakensInside Llewyn Davis) is in talks to play Moon Knight, a mercenary named Marc Spector who has dissociative identity disorder. In the comics, Spector is left for dead by his boss after the two find an archaeological dig site. Spector is approached by Khonshu, the Egyptian god of the moon, and given a second chance at life if he agrees to be Khonshu’s avatar on Earth, and Spector agrees. Spector returns to the world of the living and develops multiple secret identities, including a millionaire named Steven Grant and a taxicab driver named Jake Lockley, which give him access to different sectors of society.

Being a former Marine and a former boxer, Moon Knight is an expert in hand-to-hand combat, and his super strength is directly tied to the moon itself: the fuller it gets, the stronger he gets. It’s unclear if he’s actually imbued with superpowers, or, if in his questionable mental state, he simply believes that he is, and somehow convinces his body to push beyond its typical limits.

This wouldn’t be Isaac’s first foray into superhero storytelling: he previously played the title villain in Fox’s X-Men: Apocalypse, in which he was buried under pounds of makeup and gave us that unforgettable moment in which the resurrected baddie puts his hand up on TV and seemingly absorbs the entirety of human history while uttering the word, “Learning.” Like Moon Knight, Apocalypse also had ties to ancient Egypt, which serves as an odd bit of trivia for Isaac’s superhero roles.

Jeremy Slater (Umbrella AcademyFantastic Four) is serving as the show’s writer and showrunner. When the series was first announced at Disney’s D23 Expo, Marvel head Kevin Feige referred to it as an “action adventure series” about a mercenary left for dead in the Egyptian desert. Does he have powers, or is he just crazy? Moon Knight does not have a release date set yet, but expect the character to appear in MCU films after headlining his own show.