Mudbound ile En İyi Görüntü Yönetmeni Oscar adayı olan ilk kadın görüntü yönetmeni Rachel Morrison, Barry Jenkins’in senaryosunu yazdığı Flint Strong ile ilk kez yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

Prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan Dope ve Marvel Sinematik Evreni’nin en başarılı filmlerinden biri olarak görülen Black Panther’ın görüntü yönetmenliğini yapan, 2018’de Mudbound ile En İyi Görüntü Yönetmeni Oscarı’na aday gösterilen ilk kadın sinemacı olarak övgü toplayan Rachel Morrison, 2015’te izleyici ile buluşan ve 17 yaşındaki boksör Claressa Shields’ın öyküsünü anlatan T-Rex’ten uyarlanacak Flint Strong’un yönetmen koltuğuna oturacak. Flint Strong, Morisson’un yönettiği ilk uzun metraj film olacak. Filmin senaryosunu Oscar ödüllü yönetmen Barry Jenkins yazdı.

Flint Strong, Clarissa “T-Rex” Shields’ın Öyküsünü Anlatacak

T-Rex, olimpik boksta altın madalya kazanan ilk kadın sporcu olmayı hayal eden 17 yaşındaki Claressa “T-Rex” Shields’ın öyküsünü gözler önüne seriyor. Çekişmeler ve zaferlerle dolu öykü Shields’ın hayallerine ulaşma yolunda verdiği mücadeleyi anlatıyor. Ünlü boksör Shields, 2012 ve 2016’da olmak üzere olimpiyatlarda iki kez altın madalya kazanmıştı. Belgesel, sporcunun hayallerine ulaşmasının ardından yaşadıklarına da değiniyor. Morrison’ın yöneteceği film, T-Rex’in öyküsünü yeniden beyaz perdeye uyarlayacak.

1976 yapımı ikonik Sylvester Stallone filmi Rocky’e benzer nitelikte bir boks filmi olması öngörülen Flint Strong’un yapımcıları arasında filmin senaristliğini de yapan Barry Jenkins ve T-Rex’in yapımcılarından Zackary Canepari ve Drea Cooper yer alıyor.

 

Kaynak : Filmloverss