Toy Story, The Incredibles, Cars ve WALL·E gibi başarılı animasyon filmleriyle adından söz ettiren Pixar’ın 2020 yılında vizyona girecek yeni animasyon filmi, New York’tan kozmik alemlere uzanan bir yolculuğu konu alan Soul olacak.

Şu sıralar beğeniyle karşılanan yeni filmi Toy Story 4 ile adından söz ettiren Pixar, bir yandan önümüzdeki yıl vizyona girecek yeni filmleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Soul adı verilen yeni proje, hayatın önemli sorularını New York’tan kozmik alemlere uzanan bir yolculuk aracılığıyla ele alacak. Başarılı animasyon stüdyosu yeni projeyi Twitter üzerinden paylaştıkları kısa ve öz bir paylaşımla duyurdu.

Soul, Pixar’ın 2020 yılında vizyona girecek tek animasyon filmi değil. 19 Haziran 2020’de vizyona girmesi beklenen Soul’un yanı sıra stüdyo, 6 Mart 2020 yılında Onward adlı bir diğer animasyon filmini vizyona sokmayı planlıyor. Filmin Up ve Inside Out ile iki Oscar ödülü kazanmış Pete Docter tarafından yönetileceği, Lou animasyon filmi ile Oscar’a aday gösterilmiş Dana Murray‘in ise filmin yapımcısı olacağı açıklandı. Filmin seslendirme kadrosunda yer alacak isimler ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Neşe, hüzün, öfke, nefret ve korku gibi insan doğasının soyut yönlerini ele almaya girişmesiyle, Soul‘un Inside Outfilminin spiritüel bir devamı olacağını söylemek mümkün. Oscar adaylığı bulunan senarist Meg LeFauve‘un ise yazım aşamasında Docter’la tekrardan çalışıp çalışmayacağı merak edilenler arasında.

Stüdyonun diğer filmi Onward ise iki elf kardeşin bu dünyada sihrin hâlâ bir yeri olup olmadığını bulmak amacıyla atıldıkları macerayı konu alıyor. Senarist- yönetmen Dan Scanlon tarafından geliştirilen filmin karakterleri Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus, Octavia Spencer ve diğer başarılı aktörler tarafından seslendiriliyor.

 

Kaynak:  FilmLovers