Türk sineması son zamanlarda ortaya koyduğu performanslar ile beraber çıtayı bir kademe daha yukarıya koymuş durumda. Özellikle korku türünde yapılan filmlerin birbirinden farklı konuları içermesi ve bu konuların kurgu bakımından da muadillerine göre daha özgün bir konumda olması sinemaseverlerin de ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Öyle ki Siccin 6 filmi de daha önceki serilerine eş değer bir seviyeyi benimsemiş gibi gözüküyor. Hemen her korku filminde görmeye alışık olduğumuz senaryoların aksine daha benzersiz bir iş Alper Mestçi’nin yönetmenliğinde can buluyor diyebiliriz.

Siccin 6 gibi yerli korku filmlerinin genel olarak daha farklı bir oyuncu kadrosuna ev sahipliği yaptığı bilinir. nitekim çok fazla göz önünde olmayan oyuncuların yanı sıra, kendi performansını daha net ortaya koyacağı bir senaryonun da bu film içerisinde oyuncular ile kaynaştığını söylemek çok zor olmayacaktır.

Merve Ateş, Özgür Hacıer, Rüya Önal gibi oyuncuların yer aldığı Siccin 6 için konuya biraz daha kanalize olmak da yerli sinemanın önemini vurgulama konusunda yardımcı olacaktır. Benzerlerinden farklı işleyişleri ve akışı içeren yapımın senaryo konusunda kendini kuvvetli gördüğü ekstrem noktalar da mevcut.

Hemen her vizyona girecek olan yeni filmin ilk baktığımız detaylarından biri de şüphesiz ki konusu ve senaryosudur. Konuya olan bağlılık, senaryonun ne denli kuvvetli olduğu gibi konular her daim bir yapımın gişe oranlarını da doğrudan etkileyen faktörler arasında gösterilir.

Siccin 6’da hem senaryonun filmin içerisinde farklılık göstermesi hem de kurgunun oldukça başarılı bir şekilde yansıtılması ile şimdiden merak konusu olan yapımlar arasına girmiş durumda. İnsanlar ile iç içe olmayı sevmeyen, ailesine karşı dahi mesafeli duran bir kadının öyküsü etki anlamında da bir takım anlamlar barındırıyor. Özellikle ailesi ve çevresinin kendisine yaklaşmasına izin vermeyişinin altında yatan nedenler tabi ki filmin konusunu oluşturuyor. Gördüğü hayaller, kendi kendine konuşmaları, yapıldığı varsayılan büyüler, bazı varlıkların yarattığı durumlar gibi olgular da Siccin 6’da karşımıza çıkacak olan sahneler hakkında fikir veriyor.

Daha önce beş farklı filmi ile gündeme gelmeyi başaran yerli sinemanın en önemli korku yapımlarından biri olan Siccin serisi bu kez altıncı filmini beyaz perdeye yansıtacak. Pek çok eleştirmen, sinemasever ve izleyicinin merakla beklediği filmin vizyona gireceği tarih ise 9 Ağustos olarak açıklanmış durumda.

Vizyon tarihi 9 Ağustos 2019
Yönetmen Alper Mestçi
Oyuncular: Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar

Kaynak: FlashResim