Çocukları sinemayla buluşturmayı hedefleyen 5. Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali 3-23 Ekim 2016 tarihlerinde Akdeniz’de gerçekleşecek!

Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali 3-23 Ekim 2016 tarihlerinde Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay’da düzenlenecek etkinlik kırsalda yaşayan çocukları sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleri ile buluşturmaya hazırlanıyor!
Sinemasal Kültür Sanat Derneği 2013’ten bu yana 20.414 çocuğun geleceğine sanat ve sinemanın dokunuşunu katarak onların hayal gücünü geliştirmek için etkinlikler düzenliyor. Sinemasal Kültür Sanat Derneği çatısı altında organize edilen festival beğeni ile takip edilirken aynı zamanda geniş bir kitle tarafından destekleniyor. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel MüdürlüğüAjans Press, Dimes ve Ay Yapım gibi markaların yanı sıra, Sinan Güler ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi isimlerin de aralarında yer aldığı geniş bir kitle bu organizasyonu destekliyor.
Bugüne kadar Türkiye’nin 21 farklı ilinde çalışmalar yürüten ve büyükşehirlerde gerçekleşen kültürel ve sanatsal etkinlikleri kırsal bölgelere taşıyan Sinemasal,hazırlanan etkinliklerle çocuklara hayatlarında unutamayacakları masalsı bir festival atmosferini yaşatmaya hazırlanıyor. Sinemasal Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenecek olan “Sinemasal Akdeniz” etabında konserden sinemaya, boyama atölyesinden gösterilere kadar birçok etkinlik çocukların hayatına renk katacak.

Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali gittiği her ilde aşağıdaki üç günlük programı uygulayacak:

1.Gün: ‘’Şehrin Gözdesi’’ Etkinliği

2.Gün: Kültür Gezileri ve Sosyal Zirveler

3.Gün: Sinema Artık Köylerde!

Festival Takvimi:

03-05 Ekim Sinemasal House, Balat, İstanbul

06-08 Ekim Korkuteli, Antalya

09-11 Ekim Ermenek, Karaman

12-14 Ekim Tarsus, Mersin

15-17 Ekim Seyhan, Adana

18-20 Ekim Kadirli, Osmaniye

21-23 Ekim Antakya, Hatay

Festival ile ayrıntıları daha yakından takip etmek isterseniz   https://www.facebook.com/sinemasalorg adresinden detaylara ulaşabilirsiniz!

Kaynak : Beyazperde