Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden ve Ariana Grande, Ryan Murphy İmzalı The Prom’un Oyuncu Kadrosuna Katıldı

American Horror Story, The Normal Heart ve Feud gibi yapımlarla tanınan Ryan Murphy’nin yöneteceği The Prom’un oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Ariana Grande, Keegan-Michael Key ve Andrew Rannells gibi önemli isimlerin yer alacak.

Nip/Tuck ve Glee gibi dizilerle adını duyurduktan sonra American Horror Story ile büyük başarı yakalayan ve son yıllarda televizyon dünyasının en önemli isimlerinden biri hâline gelen Ryan Murphy, ilgi çekici projelerine bir yenisini daha ekliyor. Geçtiğimiz aylarda Netflix ile uzun yıllara yayılan 300 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Murphy, bu anlaşma kapsamında geliştirdiği projelerden biri olan The Prom için etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor.

Murphy’nin 2014 yapımı The Normal Heart’tan beri yönettiği ilk film olacak The Prom’un oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Ariana Grande, Keegan-Michael Key ve Andrew Rannells gibi önemli isimlerin yer alacak. Bu isimlere, filmin merkezinde yer alan Emma karakterini canlandıracak genç bir oyuncu da katılacak. Emma’yı canlandıracak ismin de çok yakında netlik kazanması bekleniyor.

Başarılı şarkıcı Ariana Grande, filmde rol almanın yanı sıra Ryan Murphy ile birlikte filmin soundtrack albümünün de yapımcılığını üstlenecek.

The Prom, 6 Tony Adaylığı Kazanan Broadway Oyunundan Sinemaya Uyarlanıyor

The Prom, 2018’in ekim ayında Broadway’de sahnelenmeye başlayan ve 6 Tony adaylığı kazanan aynı adlı müzikalden sinemaya uyarlanıyor. Oyunun da yazarları olan Chad Beguelin ve Bob Martin‘in senaryosunu kaleme aldığı film, bir zamanlar oldukça meşhur olan dört Broadway oyuncusunun, lezbiyen bir öğrencinin (Emma) kız arkadaşını mezuniyet gecesine götürmesine izin verilmediği bir Indiana kasabasına gitmesiyle yaşanan olayları konu alıyor. Bu dörtlü görünüşte farklılıkların kabul edilmesi için mücadele veriyor olsa da aslında tek amaçları bu olayı kullanarak kendilerini yeniden gündeme taşımaktır.

Çekimlerine aralık ayında başlanacak olan The Prom’un önümüzdeki yıl ödül sezonunda izleyiciler ile buluşması bekleniyor. Ryan Murphy’nin yeni filmi ile Oscar yarışında etkili olmayı amaçlayan Netflix, film için bir araya getirilen etkileyici oyuncu kadrosuyla bu amacına bir adım daha yaklaşmış oldu.

Kaynak: Collider