Çevrim içi müzik dinleme platformları arasındaki en popüler uygulamalardan Spotify, yeni özellikler üzerindeki çalışmalarına ara vermiyor.

Daha önce Facebook, Instagram gibi çeşitli platformların henüz test aşamasında olan özelliklerini, uygulamaların kodlarını inceleyerek paylaşan Jane Manchun Wong, bu kez de Spotify’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği kendi Twitter hesabından duyurdu.

Uygulamanın Android için yayınlanan son sürümüne ait kodlarda tespit edilen “sosyal dinleme” (social listening) adı verilen özellik sayesinde, arkadaşlarınızla QR kod veya özel bir link aracılığıyla oluşturabileceğiniz bir grup ile her üyenin şarkı akışını kendi cihazlarından anlık olarak belirleyip, ortak çalma listesi oluşturmasına olanak sağlanmış oluyor.

Yani basitçe, artık arkadaş grubunuzla vakit geçirirken müziği tek kişinin tek cihazdan yönetmesine gerek kalmayacak.

Spotify’ın bu özelliği ne zaman yayınlayacağı belli olmasa da Wong’un sunduğu görsellere göre yeni özellik ciddi bir kalite kontrol testine tabi tutuluyor. Ayrıca oluşturulan grupta kimlerin bulunduğu ve bu dinleme seansına kimlerin hangi şarkıları eklediği de görülebiliyor.

Wong ayrıca, özelliğin şimdilik sadece şirket çalışanlarına açık olduğunu ve şarkıların grupta bulunan tüm cihazlarda eş zamanlı olarak çalınıp çalınamayacağının belli olmadığını belirtiyor.

 

Kaynak: Mixmag